top of page

NEJČASTĚJ KLADENÉ OTÁZKY (FAQ)

Vše co vás zajímá o službě míchání parfému, výroby svíček nebo jakýchkoli dalších témat Atelieru of senses v Praze. Pokud Vás napadnou další otazky, určitě napište - klikněte na tlačítko v pravém dolním rohu 

Snímek obrazovky 2022-06-06 v 21.18.14.png
 • Jaká je pracovní doba Atelieru? Mohu se přijít jen tak podívat?
  Prozatím je Atelier otevřen pouze pro rezervace. Protože tam ale celé odpoledne probíhá výka zpěvu, můžete si po telefonické domluvě vyzvednout Váš balíček nebo se přijít podívat. Časem bude zveřejněna otevírací doba pro veřejnost, ale prozatím ji neplánujeme.
 • Jak dlouho moje vůně vydrží?
  Výdrž i projekce vůně závisí zcela na složení, které zvolíte. Obecně platí, že míchání parfému tak aby vydržel vyžaduje silné základní esence - pryskyřice - ambra - oudh - tonka fazole - vanilka - dřeviny (cedr, cypřiš, balsam fir...) - pačuli - dubový mech, apod. jsou to ale i některé květiny a byliny jako například: - osmanthus (voní po meruňkách) - fialka - levandule Absolue - Jasmín Absolue, apod. I tak je ale důležitý prvek ovlivňující výdrž parfému celková kompozice jak si složky a vaše pižmo sednou.
 • Mohu si namíchat čistě přírodní parfém? A jaké jsou omezení koncentrace?
  Ano. V Atelier Of Senses si díky tomu, že si parfém mícháte sami na míru, můžete použít co chcete a kolik chcete. Podle IFRA (International Fragrance Association) by nebylo možné prodávat jako hotový parfém vyrobený například pouze ze 100% oudu a damašské růže. (upřímě, konkrétně tyto esence jsou tak drahé, že takový parfém by si málokdo mohl vůbec dovolit) Hlavní důvody omezení IFRA: - dopad na životní prostředí (při velkovýrobě by to drancovalo planetu) - alergie na přírodní oleje ve vysoké koncentraci - fotosenzitivita (např. citrusy) - toxicita při požití (s přírodními EO se musí zkrátka opatrně) *všechny Esenciální oleje jsou kvůli bezpečnosti dilutovány v parfumérském alkoholu. Díky tomu se také jejich vůně může plně rozvinout a míchání parfému je pro váš nos o to jednodušší a bezpečné. Výběr esencí je pouze na vás ale s koncentrací a účinky jednotlivých EO vám samozřejmě poradím.
 • Jaká je nejkratší doba kdy obdržím dárkový poukaz (voucher)?
  Pokud zvolíte tištěný voucher, máte 2 možnosti: expresní vyzvednutí do 1hodiny v Atelieru po telefonické domluvě poštou během 3 - 5 pracovních dnů Pokud hledáte dárek na poslední chvíli tak Vám mohu voucher zaslat ihned po odeslání a zaplacení emailem (stačí zadat tuto variantu v sekci "dárkový poukaz" na našem webu)
bottom of page